Ceramika artystyczna w stylu wabi-sabi
Ceramika artystyczna w stylu wabi-sabi

Piękno czasami jest tam, gdzie się go nie szuka. Nie każdy próbuje je odnaleźć w rzeczach nieperfekcyjnych, z pozoru uszkodzonych, starych, podniszczonych, ale ten kto to potrafi otwiera przed sobą nową drogę do lepszego poznawania tego świata, otwiera także swoją indywidualną drogę do wewnętrznej harmonii i szczęścia. 

Tłumacząc w bardzo dużym skrócie, można powiedzieć, że Wabi-Sabi to filozofia (życia, ale też tworzenia – przykładowo: projektowania wnętrz), w której chodzi o znajdywanie piękna w rzeczach nieperfekcyjnych, często nadszarpniętych zębem czasu, rzeczach nieodlewanych od formy, a co za tym idzie NOT „Made in PRC”, NOT „Made in ChRL”, NOT „Made in China”.

Wabi-sabi to pojęcie zaczerpnięte z japońskiej estetyki. „Wabi” odnosi się do pokory i prostoty. W przełożeniu na filozofię życia oznacza to ograniczanie swoich potrzeb i cieszenie się z tego, co się ma. „Sabi” odnosi się do upływu czasu, przypomina nam o naturalnym procesie przemijania i starzenia się. Wabi-Sabi niesie ze sobą pewien ściśle określony światopogląd – umiejętność docenienia tego, co proste i prawdziwe, skromne a zarazem skrywające niepojętą, fascynującą tajemnicę.

Wabi-sabi w domu to przede wszystkim prostota, minimalizm, skromność, surowe formy, starocie, niedoskonałe, a nawet zużyte przedmioty. Wabi-sabi to także określone kolory – jak najbardziej związane z bogactwem świata natury: biele, kremy, kolory ziemi, kolory drewna, mchu, liści, kamienia. Choć w internecie przeczytacie wiele o "trendzie" wabi-sabi, naszym zdaniem, tu nie chodzi o modę i takie słowa rażą w zestawieniu z nazwą filozofii, która po prostu nie nadaje się do bycia "en vogue". Moda to cykl, więc ktoś, kto potraktuje wabi-sabi jako trend nigdy nie pozna w pełni jej znaczenia, bo przyjdzie kolejna moda, która zastąpi i tą, a wabi-sabi powinna już z nami pozostać, być może nawet nas zmienić?

Wabi-Sabi docenia rzemiosło i autentyczność, dlatego ceramika Skrawków Natury wpasowuje się w ten nurt wprost idealnie. Śmiało używam słowa: „AUTENTYCZNY”, określając to, co robi Andrzej (jeśli to czytasz, ale jeszcze nie wiesz, kim jest Andrzej, odsyłam na podstronę "O mnie"). Wszystko, co możesz kupić w naszym sklepie wychodzi z jego rąk. Każdy przedmiot spędził w tych dłoniach sporo czasu i każdy jest jedyny w swoim rodzaju. Możemy „wyprodukować” rzecz podobną do innej, która już została sprzedana, ale to nigdy nie będzie ten sam „Skrawek”.

W każdym „Skrawku” znajdziesz funkcjonalność, choć to Ty zadecydujesz o ostatecznej funkcji wybranego przez siebie przedmiotu. Mamy nadzieję, że znajdziesz także piękno w ich niedoskonałości, w braku idealnego, regularnego kształtu, w losowości wzorów, w tym, że z każdej strony wyglądają nieco inaczej.

Dzisiejszy świat jest pełen nadmiaru i powtarzalnej, taniej mierności. Konsumujemy tyle, ile produkują, nadprodukujemy, by inni mogli konsumować, i konsumować, i konsumować, i by ta konsumpcja stała się sensem życia. Taki jest dzisiejszy świat – zaśmiecony wyrzuconą po tygodniu tandetą, sfokusowany na młodości i perfekcji. Jeśli też Cię to męczy, jeśli tak, jak my odcinasz się od nadmiernej konsumpcji i męczącej powtarzalności, zapraszamy na strony naszego sklepu, zachęcając jednocześnie do poszukiwania prawdziwego siebie w przedmiotach autentycznych, unikalnych, po prostu pięknych i jednostkowych, czyli takich jak my, bo każdy z nas jest inny i wyjątkowy. 

Autentyczna ceramika, w 100% handmade, made in Poland – takie są Skrawki Natury. Oglądaj całą ceramikę handmade dostępną teraz na naszym sklepie. 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl