Akcja „Dla Meli”

Akcja „Dla Meli” – O co chodzi?

 Jeśli dopiszesz w „uwagach” do zakupów informację „Dla Meli” cała kwota za kupiony produkt zostanie przekazana na leczenie i rehabilitację Melanii Pawliczek, chorej na SMA dziewczynki z Cieszyna. Wkrótce (28. grudnia) Mela obchodzi szóste urodziny – spraw jej i sobie prezent!

Więcej o Meli

Melania to mała wojowniczka z Cieszyna. Choć ma niespełna sześć lat (wkrótce, 28 grudnia 2023 obchodzi szóste urodziny), przeszła już wiele walk. Walk ze straszliwą chorobą jaką jest rdzeniowy zanik mięśni: SMA. To choroba, która odbiera władzę w mięśniach tak, że chory nie może się poruszać, funkcjonować, a nawet samodzielnie jeść, czy oddychać.

Melania od października 2019 roku przyjmuje Spinrazę - pierwszy na świecie lek, opracowany w celu przyczynowego leczenia rdzeniowego zaniku mięśni. Dzięki niemu choroba nie postępuje lub postępuje nie tak szybko. Jeśli mięśnie chorego nie uległy jeszcze zaawansowanemu zanikowi, to w połączeniu z właściwą fizjoterapią i wielospecjalistyczną opieką medyczną lek ten może w znaczący sposób wpływać na poprawę jego stanu. W związku z tym Melania pozostaje pod stałą opieką wielu specjalistów: chirurga, ortopedy, pulmonologa, lekarza rehabilitacji oraz neurologa. To koszty, które nie są opłacane przez NFZ, a wiadomo, jak drogie są prywatne wizyty u specjalisty. A te Mela ma niemal codziennie…

 Gdzie znaleźć więcej informacji o Meli?

Mela jest pod opieką Fundacji Serce dla Maluszka [ https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/melania-pawliczek]. Jej mama prowadzi również profil Meli na Facebooku – Mam na imię Mela https://www.facebook.com/Jestem.Mela , na którym można śledzić codzienne zmagania, troski i radości małej wojowniczki.

Zachęcamy do dołączenia do naszej Akcji i zakupienia produktu „Dla Meli”!